Панорама / Нов почеток за Европа

3 копии

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, кој двапати беше обвинет и ослободуван од обвиненија поради недостиг на докази во Хашкиот трибунал, во емисијата ...
| | веќе видена | слични

Судија на претходна постапка на Специјализираните совети на Косово – познат и како Трибунал за злосторства на ОВК) им нареди на Службата за поддршка на жртвите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
2 копии

Претседателот на Србија изјави дека утрово веќе имало 47 смртни случаи од коронавирус. „Денес е најтешкиот ден за Србија и секој следен во идниот период ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рече дека денеска е најтешкиот ден за земјата во битката со коронавирусот, бидејќи утрово имало 47 смртни случаи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот командант на УЧК, а подцна претседател во оставка на Косово, Хашим Тачи, бил испрашуван трипати пред да биде уапсен и однесен во одделот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 336 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 533 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама / Нов почеток за Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: