Кабинет на Груби: Интернет страницата нема македонски јазик оти не е комплетирана

Прв вицепремиер е и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, ама интернет страницата на институцијата која ја раководи нуди содржини само на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за политички систем Артан Груби, воопшто нема проблем официјалната интернет-страница на македонското министерство што го раководи да е само на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Артан Груби да каже на која земја е министер !? Дали Заев е толку немоќен што не може да го натера Груби да го почитува уставот на Република Македонија !? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во Приштина оствари работна средба со заменик-претседателката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, со кое раководи Првиот потпретседател на Владата, Артан Груби, во своите основни надлежности ...
| | веќе видена | слични

Освен дека станува збор за „Министерство за политички систем и односи меѓу заедниците“ на Република Северна Македонија, друг збор на македонски јазик не може ...
| | веќе видена | слични

Со тоа што официјалната интернет страница на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците е достапна само на албански јазик, ова министерство не ...
| | веќе видена | слични

По бројните реакции за интернет страната на Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се огласија и од неговиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 302 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабинет на Груби: Интернет страницата нема македонски јазик оти не е комплетирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: