Во Словенија рекордни 59 смртни случаи од Covid-19, владата бара драстични казни

Во Словенија во последните 24 часа со направени 5.596 тестови потврдени се 1.302 нови случаи на зараза со коронавирусот, а од последиците предизвикани од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гувернерот на Калифорнија, Гевин Њусом денеска најави можност за заострување на рестриктивните мерки во следните два дена, вклучително и наредба граѓаните да ...
| | веќе видена | слични

Франција во понеделникот забележала 4.005 нови случаи на зараза со коронавирусот, најмалку од август, но падот на бројот на хоспитализираните со ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа со 6.938 спроведени тестирања потврдени е 1.591 нов случај на зараза со коронавирусот, а од компликации предизвикани од ...
| | веќе видена | слични

Во болниците во Франција се наоѓаат 28.648 лица.Во Франција денес регистрирани 12. 459 нови случаи на ковид, а починале 957 лица сооштиле од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени нови 1.609 случаи на зараза со коронавирусот и уште 48 смртни исходи како последица од компликации предизвикани ...
| | веќе видена | слични

Франција во четвртокот пријави 13.563 нови случаи на зараза со коронавирусот, што е сигнал дека ширењето на вирусот во четвртата седмица од „затворањето“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 735 | | | веќе видена

Црна Гора во неделата ја надмина границата од илјада починати како резултат од компликациите кои ги предизвикува болеста Covid-19, додека истовремено првпат по ...
сите 311 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 508 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека земјата може да започне со употреба на руската вакцина „Спутник V“ и без одобрение од Агенцијата за лекови на ...
сите 535 | | | веќе видена

Вчера кажавме дека ја лажат македонската јавност, дека авансот за кинеските вакцини е вратен. Денеска официјално потврдија. Нема да избегате од одговорноста за ...
сите 139 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Словенија рекордни 59 смртни случаи од Covid-19, владата бара драстични казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: