Масовно тестирање на деца на Ковид-19 во Хилдбургхаузен

3 копии
2 копии
3 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска повторно ги повика Германците да се придржуваат до мерките за ограничување воведени за да се спречи ширењето на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

AstraZeneca најави дека ќе обезбеди повеќе информации за својата вакцина за да одговори на прашањата. Во меѓувреме, постои зголемена загриженост дека хакерите ...
| | веќе видена | слични

Бројките одразуваат дека Германија ги задржала новите инфекции во стабилна состојба, но дека тоа не е доволно за да се ублажат мерките и да се елиминира ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Ако сакаат нека поднесат уште 10 кривични пријави, но Собранието не се базира на Кривичниот законик туку на Уставот и Деловникот, вели за ТВ21 собранискиот ...
сите 710 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 151 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 194 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 114 | | | веќе видена

Вицепоремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, го објасни доделувањето на бесплатни ПЦР-тестови за странци кои ќе дојдат како турустички посетители на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовно тестирање на деца на Ковид-19 во Хилдбургхаузен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: