Гувернерот на Калифорнија најави заострување на рестриктивните мерки


Гувернерот на Калифорнија, Гевин Њусом денеска најави можност за заострување на рестриктивните мерки во следните два дена, вклучително и наредба граѓаните да ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии
5 копии

Голем дел од американската држава Калифорнија влегува во нова строга блокада. Во околу 85% од државата, претежно во јужниот дел, на луѓето им е кажано да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Германската покраина Баварија која има најмногу смртни случаи како последица на коронавирусот во државата од среда ги засилува рестриктивните мерки. Граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Калифорнија го сруши рекордот во бројот на нови случаи на коронавирусот во неделата и на полноќ влезе во нов „локдаун“, додека другите американски држави исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италија го мина прагот од 60.000 по.чинати лица од ковид-19, соопштија денеска тамошните власти. Од полчетокот на пандемијата во земјата се забелеќани ...
| | веќе видена | слични

Баварскиот премиер Маркус Содер изјавил во обраќање пред новинарите во Минген дека рестриктивните мерки кои досега биле на сила во борба против пандемијата не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 492 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гувернерот на Калифорнија најави заострување на рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: