Колку припадници на полицијата и војската ќе прават ред во болниците?


За него за жал високите бројки на починати и на заразени почнале да делуваат на однесувањето на населението и да бидат повнимателни. Пановски ја посети ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Медицински персонал од Воено-медицинскиот центар, составен од 12 лекари и 20 медицински сестри од денеска се вклучува во работа на интерните клиники каде има ...
| | веќе видена | слични

Воено медицинскиот персонал ќе ангажира 12 лекари и 20 медицински сестри, кои ќе се вклучат во интерните клиники да помогнат во битката против Ковид 19. ...
| | веќе видена | слични

Оваа бројка на медицински персонал е голема поддршка земајќи предвид дека сите специјалисти од интерната медицина и инфектолози од почетокто на кризата се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за одбрана чека насоки од Кризниот штаб и од Министерството за здравство за поставување на припадници на АРМ пред болницата во Штип, кај дел од ...
| | веќе видена | слични

Дали попустите се поважни од мерките за зачувување на здравјето? Среде пандемија со над 1000 новозаразени со корона вирус и 30-тина починати дневно, луѓе во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Буџетот за 2021 година е буџет НАТО за одбраната на земјата како членка на НАТО Алијансата. Годинава покажуваме дека обврските, стандардите, критериумите кои ...
| | веќе видена | слични

Припадници АРМ во моментов се активни во Скопје и повеќе градови како поддршка на здравствените работници и обезбедување на болниците, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку припадници на полицијата и војската ќе прават ред во болниците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: