СВЕТСКИ РЕКОРД?: Во Прилеп позитивни 60 отсто од тестираните!


2 копии

Гевгелија ги доби брзите тестови за ковид 19. Во текот на утрешниот ден ќе биде направен план за нивна примена по што започнува тестирањето на граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Брзите тестови стигнаа во Источна Македонија, ама само во неколку града и само по 200 дневно. Ќе можат да се тестираат граѓаните во Делчево,Македонска ...
| | веќе видена | слични

Во одделен простор од страната на главниот влез на Здравствениот дом во Битола денес почна бесплатното тестирање за брзи тестови за ковид 19 . Пациентите кои ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и ...
| | веќе видена | слични

Денеска започнаа брзите тестирања за коронавирус и во Велес, кое се одвива преку Здравствениот дом. Закажувањето е преку матичен лекар и тоа доколку пациентот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СВЕТСКИ РЕКОРД?: Во Прилеп позитивни 60 отсто од тестираните!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: