Мета: Итно зголемување на тестирањата а владата да ги надомести трошоците за лекување на ранливите категории граѓани

Албанскиот претседател Илир Мета упати апел дека е „крајно неопходно масовно да се зголеми бројот на тестирања“, како ефикасно средство за навремено следење и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Техничкиот комитет на експерти за заразни болести на Албанија денеска донесе одлука за дополнителни ограничувања поради ширењето на коронаврусот. – Од денес се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжува расправата од дистанца, преку социјалните мрежи, меѓу албанскиот претседател Илир Мета и премиерот Еди Рама околу епидемолошката состојба со ...
| | веќе видена | слични

Имајќи ја предвид влошената епидемиолошка сосотојба со Ковид-19, албанскиот претседател Илир Мета побара итно, масовно, зголемување на тестирањата. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама од собраниска говорница рече дека Албанија ги превзела сите потребни мерки за справување со Ковид-19,отфрлајќи ги обвинувањата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии
повеќе

Останато

Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител информираше дека досега биле сослушани осум лица, а меѓу нив бил и сопственикот на туристичката агенција „Беса ...
сите 626 | | | веќе видена

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 765 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 374 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 136 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 4.434 дози вакцини, од кои 1.268 се аплицирани како прва доза, 1.021 се ревакцинирани, а 2.145 граѓани примиле ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета: Итно зголемување на тестирањата а владата да ги надомести трошоците за лекување на ранливите категории граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: