Град Скопје прави вело-патеки и реквизити на Водно, планираното пошумување во застој

Шумски фонд на Водно е исечен, скопската планина раскопана, но уште не е ни почнато пошумувањето како компензација за штетите од гасоводот, откако Владата уште ...
| | веќе видена | слични

Дивите депонии што постојано се спалуваат од несовесните граѓани, но и недоволното зеленило на целата територија на Скопје, се дел од причините поради кои ...
| | веќе видена | слични

Пошумувањето на Водно како компензација за уништениот шумски фонд од гасоводот беше договорено уште во 2018 година. Владата издвои околу 43 милиони денари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кисела Вода продолжува со реализација на проектот за воспоставување на зелен катастар на својата територија. Со пописот на урбаното зеленило во рамки ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје почна изградба на мини плоштад во Аеродром на местото на зеленилото по пешачката патека помеѓу булеварот Јане Сандански и ул. Владимир Комаров. ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје прави вело-патеки и реквизити на Водно, планираното пошумување во застој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: