Влада: Новите директори се само привремени, за постојаните ќе има оглас

Портпаролот на Владата, Душко Арсовски, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека поголемиот дел од новоименуваните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски ќе остане на „Илинденска“ како советник на премиерот Зоран Заев, дознава „ Фокус “ од извори во СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Со засилено темпо се пополнува третиот ешалон на власта. Но, во директорските фотелји се почесто не седнуваат лица кои биле избрани по пат на јавен оглас, туку ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По поставувањето на голем број В.Д. директори во институциите, реагира Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), од каде велат дека не се ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за спречување на корупција, извршила проверка во врска со поставувањето на в.д. директори во државните институции. Како што истакна претседателката ...
| | веќе видена | слични

Во отсуство на почитување на материјалните закони за избор на директори по пат на конкурс и обезбедување фер конкуренција, се применува начин на работа кој со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 465 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Новите директори се само привремени, за постојаните ќе има оглас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: