(Видео) Бислимоски: Гасното поврзување со Грција ќе донесе пониски цени на гасот и до 20 отсто


2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни (РКЕ) услуги Марко Бислимоски учествуваше на он лајн дебата за состојбите во енергетскиот сектор ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За една година над 7.000 прегледи се регистрирани на првата веб-платформа switch.mk што ја објави Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги поддржана ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата пред два дена доби пријава за можен судир на интереси кај членот на Регулаторната комисија за енергетика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги, професорот Атанаско Тунески, во анкетниот лист кој го доставил до антикорупциската комисија пред ...
| | веќе видена | слични

Додека Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) испитува дали постои судир на интереси кај членот на Регулаторната комисија за енергетика Атанаско ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претстои сериозна гасификација на земјава по далеку пониски цени од сегашните. Проценките се дека цената на гасот би се намалила и до 20 отсто со идниот крак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 516 | | | веќе видена

Угур Сахин емигрирал со своето семејство од Турција во Германија кога имал само 4 години, пренесуваат турските медиуми. Тој е веќе основачки партнер на ...
сите 519 | | | веќе видена

Стојанче Ангелов како одговорен во Главниот кризен штаб денеска пред медиумите објави дека со Владата било договорено да се обезбедат 295 припадници на ...
сите 153 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена

Али Ахмети, лидерот на ДУИ на гостувањето во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“ коментираше и за изборната кампања. Тој ги коментираше зборовите на Заев дека ...
сите 99 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Бислимоски: Гасното поврзување со Грција ќе донесе пониски цени на гасот и до 20 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: