Стапија на сила новите мерки


13 копии
4 копии

Угостителски објект во Тетово бил затворен синоќа, а полицијата го лишила од слобода неговиот сопственик поради непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Заштитата на јавното здравје е наш врвен приоритет. Во состојба кога драстично се зголемуваат бројките на заболени лица од коронавирусот, кога веќе е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, денес во Основното јавно обвинителство (ОЈО) ја поднесе кривичната пријава против Димитрије Јовановиќ, ...
| | веќе видена | слични

Кривичната пријава против Јовановиќ е поднесена согласно членот 389 од Кривичниот законик, односно за сторено кривично дело – симнување или оштетување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од кои 1.750 се инспекциски ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии

Полицијата вчера приведе 32-годишен сопственик на угостителски објект во селото Добридол, гостиварско, поради сомнение дека сторил кривично дело непостапување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 414 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 423 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стапија на сила новите мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: