Прекината семејна веселба во Гостивар, приведен е сопственикот на ресторанот

Полицијата вчера приведе 32-годишен сопственик на угостителски објект во селото Добридол, гостиварско, поради сомнение дека сторил кривично дело непостапување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Патничко возило марка „Опел инсигнија“ што било украдено во Косово е пронајдено во Македонија, информира полицијата. Возилото било во сопственост на рент-а-кар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог обвинение против две лица за тешка кражба од автомобил на паркинг-просторот на Средно Водно. – На 10 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопското обвинителство поднесе обвинение против две лица за кражба на Средно Водно.На 10 ноември, обвинетите, заедно со уште едно малолетно лице, од патничко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело-тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски остануваат на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата, но нема да спречат одржување на попис согласно меѓународните ...
сите 544 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 204 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена

На 19.01.2021 во 19.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во угостителски објект на улица „Професор Мијаковиќ“ во Куманово. При ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекината семејна веселба во Гостивар, приведен е сопственикот на ресторанот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: