Домовите на жителите на Балканот како арсенали со оружје

Неодамнешното објавено истражување на женевскиот институт за меѓународни и развојни студии „Смол армс сурвеј“, во својата последна анализа заклучува дека од ...
| | веќе видена | слични

Москва, Париз, Ница.., а од вчера и Виена се само дел од градовите кои беа жртва на терористичките напради на исламистите. Како се врши регрутирањето на ...
| | веќе видена | слични

На глобална сцена се поизразено е токсичното влијание на социјалните мрежи врз демократските процеси. Една од топ вестите во 2016 година по победата на Трамп ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Филип Клетников Денешниот популизам е симптом на социо -ек ономската имплозија на узурпираниот либерализам, метастазиран во безалтернативен ...
| | веќе видена | слични

Кинеската економија е можеби единствена која годинава нема да ја заврши со рецесија и пад на БДП, туку и покрај кризата предизвикана од КОВИД-19 ќе забележи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домовите на жителите на Балканот како арсенали со оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: