Намален бројот на сторители на кривични дела, зголемен бројот на притвори

2 копии

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Субвенцијата во износ од 14.500 денари по вработен за компаниите помогнала за сочувување на околу 60 илјади работни места, од вкупното покривање од околу 130 ...
| | веќе видена | слични

Екстремната сиромаштија која претставува неможност да се задоволат основните егзистенцијални потреби во Македонија се намалува, покажува истражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Примарна цел на доброволното капитално финансирано пензиско осигурување е обезбедување повисок приход по пензионирањето, за осигурениците кои се веќе осигурени ...
| | веќе видена | слични

Право на надоместок за помош и нега од друго лице имаат лица со навршени 26 години возраст, со умерена, тешка или длабока интелектуална попреченост, лица со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за социјални работи Куманово опслужува околу 17.800 корисници на сите услуги и права, а пружа интегрирано водење на 13.000 случаи. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска во рамки на работните активности на Министерството за труд и социјална политика го посети ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот за работа на Јавното обвинителствона РСМ за 2019, се вели дека минатата година се регистрирани точно 29.733 сторители на кривични дела (над 19 ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Јас сум многу свесен дека на двете страни постојат луѓе кои не сакаат тој договор да успее и луѓе кои со ситни политички провокации ја дразнат јавноста, и на ...
сите 212 | | | веќе видена

Македонците во Германија излегуваат на протест по скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС и распродажбата на македонската историја, ...
сите 401 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 235 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 180 | | | веќе видена

И понатаму има реакции за смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот кој минатата недела почина во неговиот дом во ...
сите 212 | | | веќе видена

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската ...
сите 495 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален бројот на сторители на кривични дела, зголемен бројот на притвори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: