Кина подготвува нов петгодишен економски план

5 копии
6 копии
3 копии

Закрепнувањето на европската економија е запрено од новите ограничувања наметнати од владите за борба против коровирусот, што може да го турка регионот во нова ...
| | веќе видена | слични

Бруто домашниот производ на САД порасна за рекордни 33 во третиот квартал, што е 1 процент во однос на истиот период минатата година, објави Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Бруто домашниот производ на САД достигна рекорден раст од 33,1 проценти во третиот квартал, според првите проценки на Министерството за трговија. Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската економија порасна со рекордно темпо во третиот квартал – закрепнување што веќе е под знак прашалник поради вториот бран на коронавирусот и новите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Италијанскиот министер за економија Роберто Гвалтиери вели дека апсолутен приоритет на владата е да избегне локдаун на државата.Тој додава дека тоа ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина подготвува нов петгодишен економски план

Од:
До кого (е-маил):
Порака: