Блокадите поради Ковид-19 ја враќаат заканата од рецесија во Европа (ИНФОГРАФИК)

Закрепнувањето на европската економија е запрено од новите ограничувања наметнати од владите за борба против коровирусот, што може да го турка регионот во нова ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, денеска ја посети компанијата „Дура”, која во технолошко-индустриската развојна зона Скопје 2 во Бунарџик ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Владата на СДСМ и Зоран Заев не може да се справи и да ја менаџира здравствената и економска криза. Четирите пакет мерки на Владата за справување со ...
| | веќе видена | слични

Интервју со АНА ТРАЈКОВСКИ за порталот Банкарство.мк ФД СН Финансии ДОО Битола е првата Финтек компанија во Битола, но исто така е и прва Финтек компанија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четирите пакет мерки на Владата за справување со економските последици од кризата не го даваат посакуваниот ефект. Мерките се задоцнети, ненаменски и ...
| | веќе видена | слични

Наместо 3,9 отсто, македонската екпономија годинава ќе падне за 4,9 проценти. Европската комисија ја коригираше стапката на пад на Бруто домашниот производ за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Со одлуката на УНЕСКО, Охридскиот регион да не биде впишано на Листата на светско наследство во опасност, Комитетот за светско наследство го препозна и уважи ...
сите 228 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 112 | | | веќе видена

Со измените се оневозможува влез на други субјекти на политичката сцена, смета шефот на државата. Измените на законикот се во Собраниска комисија, блокирани со ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 132 | | | веќе видена

Ги поканивме членките на ЕУ, соседи на земјите од Западен Балкан да ги отворат зелените коридори, како прв чекор за сите земји од регионот. Грција е таа која ...
сите 288 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадите поради Ковид-19 ја враќаат заканата од рецесија во Европа (ИНФОГРАФИК)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: