Стариот џумбушлија Франк - во топ листа по број на дриблинзи, асистенции, брзина


Можеби најмногу од сите наградата покрај Меси и Роналдо реално ја заслужија Иниеста и Снајдер во 2010-та, но изборот пак беше сложен. Во овие 11 години, голема ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо вели дека сега за разлика од порано во Премиерлигата нема лесни натпревари од кои големите клубови може да кажат дека имаат сигурни три бода. ...
| | веќе видена | слични

Герет Бејл во летниот преоден рок се врати во Тотенхем, поточно го започна вториот мандат во клубот од северен Лондон. Од Велшанецот многу се очекува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Жозе Мурињо со пост на социјалните мрежи ги извести играчите дека денеска ќе одработат есктра тренинг поради поразот од Антверпен но ваквиот потег не му се ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо беше многу разочаран после натпреварот во Европа лигата со Антверпен, откако неговиот Тотенхем загуби со 1-0. Португалецот после натпреварот изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во второто коло од групната фаза во Лига Европа, Жозе Мурињо во Белгија направи циркус идентичен како оној во Скопје кога 2 дена се зборуваше само за него. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 681 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 369 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стариот џумбушлија Франк - во топ листа по број на дриблинзи, асистенции, брзина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: