Бизнисмени: Државата ни должи 300 милиони евра за неплатени фактури

Анализата која ја направи Сојузот на стопански комори покажува дека над 300 милиони евра должи државата на приватните компании по основ на неплатени фактури од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката Иванка Василевска од ВМРО-ДПМЕ на собраниска седница се обрати и посочи дека четвртиот пакет на економски мерки се само шминка, власта преку овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во Утрински брифинг денеска гостуваше поранешната вицегувернерка на НБРМ, Маја Кадиевска-Војновиќ, која што говореше за глобалните финансиски текови, растот на ...
| | веќе видена | слични

Поранешната вицегувернерка на НБРМ, Маја Кадиеска-Воиновиќ, денеска гостуваше во Утрински брифинг која говореше за кредибилни политики и економските текови во ...
| | веќе видена | слични

Краткорочните ризици за момент беа ограничени од големите стимули кои ги дадоа Централните банки на најразвиените економии. Билансот на централната банка на ...
| | веќе видена | слични

Светска банка во последниот редовен економски извештај за Западен Балкан предвидува земјава годинава да ја заврши до пад на БДП од 4,1 отсто, а за наредната и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисмени: Државата ни должи 300 милиони евра за неплатени фактури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: