Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

5 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 30488, бројката на оздравени пациенти е 20448, на починати е ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 10 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 158 пациенти. На кислородна поддршка се 113 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопските Општини Аеродром и Карпош, и натаму се на првите две места со најголем број на заразени. Аеродром во моментов има 759 активни случаи, додека Карпош ...
| | веќе видена | слични

Општината Аеродром има најмногу активни случаи на коронавирус во Скопје со 759 случаи, а потоа следат општина Карпош со 627 случаи, општина Гази Баба со 562 ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во последните 24 часа од компликации предизвикани од коронавирусот починале пет лица, а рестистрирани се нови 1.545 заразени лица Србија го зголеми ...
| | веќе видена | слични

Националниот институт за јавно здравство на Косово (ИКШПК) попладнево објави дека минатото деноноќие во земјата се потврдени 418 нови случаи на заболени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: