Идната недела три дена ограничено снабдување со гас, ќе се поправа гасоводот кон Бугарија

4 копии

Од вторник до четврток следната недела, односно од 27 до 29 октомври годинава, преку гасоводот ќе се транспортираат ограничени количини на природен гас кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Скопје кои ги користат услугите за парно греење на компанијата БЕГ изразуваат револт поради проблемите со греењето. - Уште големиот студ не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ништо од планот за чист воздух на Владата, граѓаните и понатаму се греат на дрва, а воздухот енормно загаден. И покрај ветувањата на Владата за почист воздух и ...
| | веќе видена | слични

Две третини од македонските граѓани или околу 62 проценти  се греат на дрва, 29 проценти на струја а само осум проценти се приклучени на централното парно ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Дури 62 отсто од вкупниот број македонски домаќинства користат дрва како примарен извор на енергија, 29 отсто се греат на електрична енергија, а само осум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 288 | | | веќе видена

Болеста предизвикана од коронавирус е најголемата причина за смрт во Европската Унија минатата недела и одзема 3.000 животи секој ден, изјави претседателката ...
сите 495 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 627 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата ќе може уште утре да бидат распределени низ здравствените институции, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. „Вчера го ...
сите 202 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 227 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев, премиер и претседател на СДСМ: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на ...
сите 54 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идната недела три дена ограничено снабдување со гас, ќе се поправа гасоводот кон Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: