Курц прогнозира враќање во нормала до следното лето

2 копии
7 копии

По повод националниот празник на Австрија, Канцеларот Себастијан Курц изјавил дека граѓаните ќе мора да живеат со коронавирусот уште многу месеци. Како што ...
| | веќе видена | слични

Како што вели канцеларот Себастијан Курц, ниту една земја на светот не би дозволила интензивната нега да биде преплавена. Австрискиот канцелар Себастијан Курц ...
| | веќе видена | слични
7 копии

До следното лето, од денешна гледна точка, можеме да се вратиме во нормала, изјави австрискиот канцелар, Себастијан Курц за австрискиот јавен сервис ОРФ. Тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Колку војници и во кои објекти и болници ќе бидат распоредени е последната тема која се разгледуваше на седница во Главниот Штаб. Одлуката ќе дојде од МВР, ...
сите 241 | | | веќе видена

Почна со работа Комисијата за стручен надзор на случајот на 41 годишната беровчанка Руменка Довичинска, која по компликации од Ковид пред 10 дена почина на ...
сите 185 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Мицкоски: Денес умираат повеќе луѓе на ден од Втората светска војна, баталете политика, Заев и Филипче дајте си оставка Баталете ги дневно политичките ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курц прогнозира враќање во нормала до следното лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: