Инвестиција од 650 илјади евра за реконструкција на трафостаницата Струмица 2


2 копии

„Владата и МЕПСО посветено работат на унапредување и модернизација на капацитетите и преносната мрежа на електрична енергија, преку реконструкција и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Инвестираме преку 87 милиони евра во изградба на нови и реконструкција на постоечките патишта во овој регион, со што Крива Паланка станува центар на Коридор 8 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес сме во Крива Паланка за да промовираме реализирани проекти, не сме тука за зборови,туку за дела, изградени регионални патишта во овој запоставен регион ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Радува фактот да се биде тука собено поради тоа што дел од жителите со неверување гледаа во реализацијата на овие проекти, зашто довербата во институциите и ...
| | веќе видена | слични

Владата и Министерството за транспорт и врски и во време на пандемија со Ковид-19 остануваат со силен фокус на капиталните инвестиции и подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој денеска заедно со вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, директорот на Агенција за ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска ја посети општина Крива Паланка, каде заедно со Вицепремиерот за борба против корупција, за одржлив ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Капиталните инвестиции, особено во делот на изградба и модернизација на патната и железничката инфраструктура и процесот на гасификација на земјата биле тема ...
| | веќе видена | слични

Акцент на средбата беше ставен врз капиталните инвестиции што се реализираат во Република Македонија, особено во делот на изградба и модернизација на патната и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 247 | | | веќе видена

Овој наш протест овде денес е повеќе од партиски, овој наш протест е на народот против лошите политики кои носат лош живот и урнисано достоинство. Заедно ...
сите 393 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, ...
сите 500 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 166 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 173 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвестиција од 650 илјади евра за реконструкција на трафостаницата Струмица 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: