(Видео) Илјадници Французи излегоа на улиците поради убиството на наставникот


Илјадници луѓе излегоа на улиците на Франција во знак на поддршка на наставниците и со цел да ја одбранат слободата на изразување по убиството на наставник по ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела Франција беше згрозена од бруталната ликвидација на наставникот по историја Самуел Пати, кој беше обезглавен, снимен и објавен на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Наставникот бил брутално убиен заради карикатурите на пророкот Мухамед што Пети им ги покажал на своите ученици. Како дел од почитта кон Пети, цртежите на ...
| | веќе видена | слични

Франција минатата недела ја згрози бруталната ликвидација на професорот по историја Самуел Пати, на кој тинејџер по потекло од Чеченија во предградие на Париз ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон вчера му оддаде почит на наставникот по историја кој во париско предградие беше обезглавен од исламист, нарекувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Самуел Пети е тинејџер со чеченско потекло кој сакал да се одмазди затоа што професор на час по слободен говор покажал карикатури на пророкот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Според обвинителот за антитероризам Жан-Франсоа Рикар, за седум лица, меѓу кои и два малолетници на возраст од 14 и 15 години, ќе треба да биде отворена судска ...
| | веќе видена | слични

Малолетниците на возраст од 14 и 15 години се дел од група од седумте уапсени лица. Тие се товарат затоа што на убиецот му го покажале професорот во замена за ...
| | веќе видена | слични

Убиецот е идентификуван како 18-годишниот Чечен Абдулах Анзоров. Чеченскиот тинејџер кој му ја отсекол главата на францускиот наставник Самуел Пати, поради ...
| | веќе видена | слични

Чеченскиот тинејџер кој ја отсече главата на францускиот професор Самуел Пати поради прикажување карикатури на пророкот Мухамед на час, им платил на учениците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ преку усвојувањето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, обезбеди сите ...
сите 260 | | | веќе видена

„Денешната статистика за КОВИД-19 нѐ загрижува и нѐ допира сите. Тие бројки се личности, наши сограѓани, пријатели и роднини. Неминовна е потребата од поголема ...
сите 745 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 72 | | | веќе видена

Бугарија се закани дека ќе го блокира патот на Северна Македонија кон членството во Европската унија, доколку не признае дека нејзиниот национален идентитет и ...
сите 349 | | | веќе видена

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека од ден за ден бројот на заболени и починати од Ковид-19 се зголемува, болниците се преполни ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, Само на територијата ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Илјадници Французи излегоа на улиците поради убиството на наставникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: