Најчестите грешки што треба да ги избегнете на почетокот од љубовните врски

 Без разлика колку сте заљубени со партнерот, врската секогаш бара многу работа, особено на почетокот. Постојат многу грешки што ги прават речиси сите кога ...
| | веќе видена | слични

Сигурно некогаш сте се разбудиле среде ноќ без некоја посебна причина и не сте можеле повторно да заспиете. Што да направите во такви ситуации? Одоговорот на ...
| | веќе видена | слични

Изневерената жена ги пренела сите свои чувства во писмо и им се обратила директно на сите што се наоѓаат во слична ситуација Замислете ја оваа ситуација: вие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хелен Фишер, почитуван биолошки антрополог и автор на книгата „Анатомија на љубовта“, проучувала парови во среќни и долготрајни врски. Ги подложи на скенер за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВЕН Ќе се чувствувате задоволно. Можно е да планирате кратко патување некаде во природа. Вие сте на вистинскиот пат кога се во прашање животните одлуки. ...
| | веќе видена | слични

 „Правете што сакате затоа што луѓето во секој случај ќе ве критикуваат. Покажете им на луѓето дека грешат кога ви судат“, вели 53-годишната Сандрин. Годините ...
| | веќе видена | слични

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината.Астрологијата постои скоро онолку ...
| | веќе видена | слични

Според датумот на раѓање, можете да дознаете кој египетски Бог ве штити, што вели стариот египетски хороскоп за вашиот карактер и кое е вашето главно и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 328 | | | веќе видена

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 322 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчестите грешки што треба да ги избегнете на почетокот од љубовните врски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: