Ван Дајк на штаки си замина од болница, прогнозите се дека ќе отсуствува 7-8 месеци


Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп ќе мора да се снаоѓа и да ја „крпи“ дефанзивната линија на Ливерпул до крајот на годинава, но Германецот јасно ставил до знаење дека очекува нов ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул во саботата остана без Вирџил ван Дајк кој го очекува долга пауза откако ги скина лигаментите на коленото. Ван Дајк се повреди на натпреварот против ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Ливерпул долго време нема да може да смета на најдобриот стопер, дефанзивец Вирџил Ван Дајк кој заработи потешка повреда на коленото, но за англискиот ...
| | веќе видена | слични

Вирџил ван Дајк се повреди за време на дерби дуелот против Евертон, според најновите информации тој ќе биде надвор од теренот најмалку половина година, што пак ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го даде својот прв коментар откако ја потврди непријатната вест за сериозната повреда на Вирџил ван Дајк. Холанѓанецот има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 184 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 80 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 79 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ван Дајк на штаки си замина од болница, прогнозите се дека ќе отсуствува 7-8 месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: