Трифун Костовски: Не се плашам, останувам на мојот пат на вистината


„Не се плашам, останувам на мојот пат на вистината. Задоволен што после двомесечен молк отпочнуваат активности околу вистинските причини за носењето на банката ...
| | веќе видена | слични

Како е можно банката да даде кредит на приватна фирма од Струмица во висина од околу 600 илјади евра, а да има обезбедување со друг недвижен имот од околу 33 ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката ја донесе единствената исправна одлука за „Еуростандард банка” во дадената ситуација. Кога би бил на нејзиното место би ја донел истата одлука, ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ќе достави барање за спроведување на надзорна расправа за утврдување на причините и извршувањето на ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата е поддржана од целата опозиција од ВМРО-ДПМНЕ, Коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива и Левица, информира Зоранчо Јованчев, пратеник од ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот и мнозинскиот акционер во пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски бара целото раководство на Народната банка веднаш да поднесе оставка. ...
| | веќе видена | слични

Дали пратениците и расправата што се најавува во законодвниот дом ќе помогнат да се одмота клопчето Еуростандард банка. Ќе се разоткријат ли мистериите за тоа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Главниот акционер на Еуростандард банка, Трифун Костовски бара раководните лица на Народната банка да поднесат оставки бидејќи, како што вели, свесно ја однеле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Македонија ќе ...
сите 592 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 280 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 450 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трифун Костовски: Не се плашам, останувам на мојот пат на вистината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: