Војна во Азербејџан: Во ракетен напад врз градот Ганџа загинаа 12 луѓе и 40 се повредени


Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за одбрана на Азарбејџан соопшти дека борбите околу Нагорно-Карабах продолжиле и вчера и денеска по целата линија на фронтот.– Непријателот ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Анкара нема да се двоуми да испрати војска и да му обезбеди воена поддршка на Азербејџан, ако Баку го побара тоа, изјави денеска турскиот потпретседател Фуат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан изјавил дека Азербејџан претрпел големи загуби за време на борбите во Нагорно Карабах и дека сега е принуден да ги користи ...
| | веќе видена | слични

„Мора да признаеме дека прашањето за Карабах не може да се реши преку дипломатија во ова време и уште долго време“, рече Никола Пашинјан на видео на Фејсбук. ...
| | веќе видена | слични

Ерменскиот премиер Никол Пашињан се откажува од претходните повици за дипломатско решавање на конфликтот со Азербејџан околу спорниот регион Нагорно Карабах. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турција нема да размислува да испрати војници и да даде воена поддршка на Азербејџан, доколку Баку се обрати со такво барање до Анкара, изјави турскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој пат не усвоивме нови мерки, ниту ги заостривме постојните, туку само инсистираме да се почитуваат постоечките мерки и ригорозно да се спроведуваат сите ...
сите 486 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 394 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 202 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војна во Азербејџан: Во ракетен напад врз градот Ганџа загинаа 12 луѓе и 40 се повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: