За време на ковид кризата, бројката на социјални семејства во Македонија од 27.000 се зголемила на 32.000


Обезбедени се средства за сите што останаа без работа во услови на пандемија. Се работи за средства од Светска банка кои ќе овозможат 48.000 лица кои останале ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставници од Ресурсниот центар на родители на деца со попреченост и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска ги додели плакетите на трите најдобро рангирани компании во нашата држава согласно ...
| | веќе видена | слични

На средбата, министерката Шахпаска ги слушна предизвиците  кои ги имаат оваа група на граѓани и изрази уверување дека МТСП ќе биде нивен партнер во надминување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа повеќе од месец откако се отворија градинките во државата, а бројот на новозаразени од КОВИД-19 во градинките континуирано расте. Според последните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Од моментот на отворање на градинките на 9 септември, досега има вкупно 18 деца и 55 вработени позитивни на коронавирусот. Во моментот, во изолација се вкупно ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени деца и вработени во градинките во последните 2 недели се зголемува.Според министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, трендот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 595 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 366 | | | веќе видена

Премиерот им рече на пратениците дека западните сојузници „едногласно“ ќе реагираат на секој руски напад врз Украина и ќе воведат „најстроги“ санкции досега. ...
сите 501 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За време на ковид кризата, бројката на социјални семејства во Македонија од 27.000 се зголемила на 32.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: