Николовски: Над 180.000 пензионери ќе добијат платежни картички, пратениците да гласаат за ребалансот


Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го утврди Предлог законот за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено економската криза предизвикана од вирусот КОВИД-19, заради ...
| | веќе видена | слични

Функционирањето на голем дел од занаетчиските дејности во услови на ширење на заразна болест е скоро невозможно. Целиот занаетчиски сектор има финансиски ...
| | веќе видена | слични

Новите платежни картички, што се дел од четвртиот сет економски мерки, треба да бидат со по 6.000 денари и да бидат наменети за пензионери, самохрани мајки и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата во четвртиот сет мерки планира да подели уште околу 280 илјади платежни картички, како за социјално-ранливите групи така и за 180 илјади пензионери кои ...
| | веќе видена | слични

Платежни картички од четвртиот сет на економски мерки ќе бидат во изност од 6.000 денари и ќе бидат наменети за пензионери, самохрани мајки и баратели на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поднесовме амандмани со кои бараме од Владата да го реализира она што го ветила пред граѓаните во неколку изборни циклуси. Затоа што најчесто предложените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов смета дека ребалансот на буџет, кој што веќе е влезен во собраниска процедура, е задоцнет и не е добро ...
| | веќе видена | слични

По речиси еден месец откако Владата го претстави четвртиот пакет за финансиска помош, вреден 470 милиони евра, фирмите и граѓаните сè уште ги чекаат ветените ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе го испрати деновиве до Собранието законското решение за субвенционирање плати на компаниите, најави министерот за економија Крешник Бектеши. Оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
сите 416 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 392 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 192 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче преку социјалните мрежи упати апел за почитување на заштитните мерки од корона вирусот, со цел да им се олесни работата ...
сите 186 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Над 180.000 пензионери ќе добијат платежни картички, пратениците да гласаат за ребалансот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: