МВР: Спречен нелегален влез на 252 мигранти


10 копии
15 копии

Секторот за меѓународна полициска соработка, при Министерството за внатрешни работи, во соработка со германската полиција, во Хамбург го приведе и преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врвен приоритет на СДСМ е борбата против криминалот и корупцијата, институциите се посветени на зголемување на безбедноста на граѓаните Владата предводена од ...
| | веќе видена | слични

Врвен приоритет на СДСМ е борбата против криминалот и корупцијата, институциите се посветени на зголемување на безбедноста на граѓаните, се истакнува во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата предводена од СДСМ и институциите се посветени на зголемување на безбедноста на граѓаните, на обезбедување ред, правда и дисциплина на сите нивоа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е посветена на обезбедување ред, правда и дисциплина на сите нивоа. Доказ за тоа, меѓудругото е и ...
| | веќе видена | слични

Доказ за тоа, меѓудругото е и посветената работа на Министерството за внатрешни работи на спречување на прекршувања на законите во речиси сите области.  Преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Италија вкупно заразени повеќе од 500.000 лицаВо Италија во последните 24 часа потврдени се рекордни 19. 644 случаи на корона вирус, така што од почеток на ...
сите 452 | | | веќе видена

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 386 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, доктор Александар Стојанов препорачува сите луѓе што од Македонија отпатувале на свадбата на внуката на Амди ...
сите 205 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 153 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Спречен нелегален влез на 252 мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: