Експлозија во центарот на Белград: Бомба фрлена во ресторан


5 копии

Александар Шарац (35 г.) припадникот на криминалната група „Пинк пантер“ кој во саботата попладне беше застрелан на паркинг во ТЦ Ушче во Нов Белград од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според последните информации објавени утрово, Александар Шарац, кој беше застрелан во главата вчера во 16 часот, е во сериозна состојба и е сместен во одделот ...
| | веќе видена | слични

По неофицијалните информации кои ги пренесоа српските медиуми за денешниот обид за ликвидација во гаража на ТЦ Ушче во Нов Белград дека по двата истрелани ...
| | веќе видена | слични

Триесет и петгодишниот Александар Шарац, наводни член на криминалната организација Пинк Пантер, околу 16 часот во саботата во гаражата на Трговскиот центар ...
| | веќе видена | слични

Познатиот трговски центар Ушче во Белград попладнево бил како на крими филм, бидејќи таму е ранет со пиштол човек во главата. Во гаражата на ТЦ Уше на нивото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Ситуацијата во државава со КОВИД-19 навистина е алармантна и прогресира многу загрижувачки. Секојдневно процентот на позитивни во однос на тестирани е над ...
сите 338 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со членови на Комисијата за заразни болести во Владата информираше дека на утрешната седница ќе бидат ...
сите 360 | | | веќе видена

Откако судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски, на Фејсбук Груевски се пожали дека ова е политички прогон и ...
сите 81 | | | веќе видена

Клиничките испитувања на третата руска вакцина против коронавирус, што ја развива научниот центар „Чумаков“ на Руската академија на науките, ќе бидат завршени ...
сите 142 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
сите 61 | | | веќе видена

Антонио Фејкњуз Милошоски продолжува со своето неодговорно однесување на штета на граѓаните и државата, а неговите лаги се класична саботажа и обид за ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозија во центарот на Белград: Бомба фрлена во ресторан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: