Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“


На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се ...
| | веќе видена | слични

Александар Шарац (35 г.) припадникот на криминалната група „Пинк пантер“ кој во саботата попладне беше застрелан на паркинг во ТЦ Ушче во Нов Белград од ...
| | веќе видена | слични

Според последните информации објавени утрово, Александар Шарац, кој беше застрелан во главата вчера во 16 часот, е во сериозна состојба и е сместен во одделот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: