Вархеји: Инвестициски пакет за поврзување на главните градови од Западен Балкан

6 копии

Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји вчера во Подгорица изјави дека Брисел предлага сите главни градови во регионот да се поврзат со автопатишта и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Извештаите на Европската комисија за напредокот на земјите од Западен Балкан во евроинтеграциите не даваат јасна слика за регионот и не покажуваат пад на ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денес ја посети Словенија, каде со премиерот и политички сојузник Јанез Јанша го отворија далноводот што ги поврзува двете ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија е првата договорна страна на енергетска заедница што го достави својот нацрт Национален план за енергетика и климатски промени до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вложувањата на ЕУ од девет милијарди евра, плус 3,3 милијарди за справување со пандемијата од Ковид-19, имаат потенцијал да првивлечат вкупно 32,3 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 475 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 102 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархеји: Инвестициски пакет за поврзување на главните градови од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: