Цел живот сте во заблуда: Косата не белее од старост, туку од оваа причина

2 копии

Ако забележавте дека вашата коса почнуваа да белее, а белите влакна не се веќе само неколку, единствено што може да направите е да се опуштите. Научниците ...
| | веќе видена | слични

Сигурно би биле пресреќни кога би можеле неколку недели да не користите никакви апарати за стилизирање на косата, туку само природно да ја оставите да се ...
| | веќе видена | слични

Без оглед дали личноста има црвна или портокалова боја на коса, таа по нешто е посебна. Постои верување дека црвенокосите луѓе се подуховити, но и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 125 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 213 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 146 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 191 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Во скопското обвинителство кое ја води предистрагата за трагедијата кај Ласкарци не можат да ги потврдат првичните сознанија што ги објави Алсат – дека засега ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цел живот сте во заблуда: Косата не белее од старост, туку од оваа причина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: