Жрк Вардар подготвен за реваншот со Митјиланд


8 копии
3 копии

Ракометарките на Вардар со победа над Митјиланд го потврдија својот пласманот на завршниот Фајнал-форот турнир во Лигата на шампионките Вардарки по петти пат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот женски ракометен првак, Вардар, по рекорден петти пат избори пласман на Ф4 турнирот во Лигата на шампионките. Денешната победа имаше големо ...
| | веќе видена | слични

Европската ракометна федерација им покажа голема почит на ракометарките на ЖРК Вардар кои во Скопје го одиграа својот последен натпревар пред домашната публика ...
| | веќе видена | слични

Екипата на ЖРК Вардар обезбеди ново учество на фајнл-фор турнирот во Лигата на шампионки, откако на денешниот натпревар во Скопје славеше убелива победа над ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жрк Вардар подготвен за реваншот со Митјиланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: