Почина режисерот Тихомир Бачовски

9 копии
2 копии

Утринава почина познатиот македонски режисер Тихомир Бачовски. Името на Бачовски во македонската телевизиска меморија, најмногу се памети од одјавните шпици ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина режисерот Тихомир Бачовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: