Законот за идниот статус на СЈО неделава во Собранието


Работните групи на власта и опозицијата ги приближиле ставовите околу финансирањето на обвинителството, како и за одговорноста на обвинителите, на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постигнат е напредок на средбата во Владата помеѓу власта и опозицијата за новиот закон на Јавното обвинителство со кој треба да се регулира и статусот на СЈО. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 29 јули 2019 (МИА) – Претставници на власта и на опозицијата на денешните разговори за законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервјуто за вестите на Канал 5 истакна дека Заев е на чело на коруптивната пирамида во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик министерот за правда Оливер Ристовски, денеска, по средбата во Владата меѓу претставници на Владата и опозицијата, околу новиот Закон за Јавно ...
| | веќе видена | слични

Во спротивно опозициската партија ќе повика на протести – ова го најави потпретседателот на опозициската партија во интервју за Канал 5.  За разлика од него, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против лвадата, пренесуваат светските медиуми.Претходно ...
сите 444 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 275 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 220 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро изјави дека е многу изненаден од изборот на Андреа Пирло за нов тренер на „Старата Дама“.„Искрено, не би ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за идниот статус на СЈО неделава во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: