Вучиќ на Соборот на СПЦ ги изнесол своите грижи, а Иринеј со став дека тој херојски се бори

6 копии

По синоќешните разговори на српскиот претседател Александар Вучиќ на седницата на Соборот на СПЦ во Белград, тој на новинарите им изјави дека „говорел отворено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска во Скопје истакна дека Србија е невависна, слободна земја и за разлика од минатите времиња и дека никој не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 445 | | | веќе видена

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое ...
сите 211 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 97 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ на Соборот на СПЦ ги изнесол своите грижи, а Иринеј со став дека тој херојски се бори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: