Од вселенска перспектива: Објавено е прекрасно видео од лансирањето на ракета од Земјата


Европската вселенска агенција објави видео снимено од вселената на кое што може да се види лансирањето на ракета од Земјата. Од космодромот во Казахстан на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот директор на руската агенција Роскосмос објави извонредна снимка од камерите поставени на ракетата Soyuz MS-11, со која тројца астронаути беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракетата „Сојуз“ со тројца астронаути, која полета од Казахстан, успешно стигна до Меѓународната вселенска станица – соопшти руската вселенска агенција ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Русија успешно лансираше тројца астронаути на Меѓународната вселенска станица, што е првото успешно лансирање со екипаж од принудното спуштање пред 53 дена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица се уапсени, а трет осомничен се појави пред француски судија во рамки на истрагата за нападот извршен во Стразбур минатата недела, во кој беа убиени ...
сите 284 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 142 | | | веќе видена

Заменик-министерот за правда на Македонија, Оливер Ристовски, за српскиот весник „Политика“ потврди дека Србија немала обврска да го задржи или да го уапси ...
сите 205 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 132 | | | веќе видена

Прогнозата на метеоролозите за вечерва се исполни. Во моментов во повеќе градови низ Македонија вклучувајќи го и главниот град врне снег. Според УХМР снег ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Поради врнежи од снег воведена е забрана за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража. Јавното претпријатие ...
сите 190 | | | веќе видена

Францускиот премиер Едуар Филип во интервју за весникот „Лез Еко“ призна дека Владата направила грешки во кризата со протестите на „жолтите елеци“ и оти не ги ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинителен акт до Основниот суд Скопје 1 ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од вселенска перспектива: Објавено е прекрасно видео од лансирањето на ракета од Земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: