КОЛКУ Е САМО СЕКСИ: Водителката Ирена Спировска во бел и проѕирен фустан на плажа (ФОТО)


Познатата водителка изгледа подобро од било кога... Тој што кажал дека жените се како виното, колку постари, толку поубави и тоа како е во право. Вистински пример за тоа е и нашата позната водителка Ирена Спировска која веќе десетина години ги разубавува нашите телевизиски екрани . Дека не зборуваме на памет, тоа најдобро ќе ви го докаже фотографијата која Спировска ја објави од плажа. Облечена во бел и помалку проѕирен фустан , Ирена изгледа и повеќе од секси. Summer... A post shared by Irena Spirovska
| | веќе видена | слични
2 копии

На водителка на пакистанската телевизија „92 Њуз“ и се слоши во текот на пренос во жив, при што таа се онесвести пред вклучените камери. Во текот извештај за еден политички настан, на водителката и се слоши и таа прво седна на столчето на кранот, со што при губење на свеста не падна од поголема височина. За среќа падот го ублажија мажите кои стоеја до неа, па водителката се здоби само со полесни повреди.
| | веќе видена | слични
2 копии

‘ Многумина се прашуваат колку години има една од најатрактивните Македонки, која со години ги разубавува ТВ-екраните, Лила Стојановска. Ако судиме според тоа како изгледа Лила, сигурно ние не би ѝ дале повеќе од 35 години. Но таа е доказ дека бројките не се важни, важен е изгледот. Младото друштво во нејзиното опкружување очигледно позитивно делува на водителката. Лила на средината на октомври годинава ќе дувне 46 свеќички на нејзината роденденска торта. А дали знаете колку години има Ирена Спировска? Дали знаете колку години наполни Ирена Спировска?
| | веќе видена | слични
3 копии

Популарната водителка Ирена Спировска вчера го славеше својот роденден. По тој повод, на нејзиниот фејсбук-профил осамнаа голем број честитки од страна на нејзините многубројни пријатели, следбеници и обожаватели, кои од се’ срце и’ го честитаа роденденот, објавувајќи заеднички фотографии со неа. Земајќи предвид дека водителката важи за една од најубавите дами во нашиот етер, тешко е да процениме колку години наполни, па затоа таа сама ни го појасни тоа, објавувајќи статус на социјалните мрежи: „Добре дојдовте 43 (Welcome 43)“, порача Ирена Спировска, која објави неколку фотографии од роденденската атмосфера во кафулето „Every Day“, каде што го прослави роденденот со своите блиски. Извор: Убавина и здравје
| | веќе видена | слични

Водителката Ирена Спировска ги изненади обожавателите на социјалните мрежи со двете најнови фотографии. Таа реши да се препушти на максимално уживање во еден козметички салон, но фотографијата на која е прикажано како се изведува третманот ги збуни нејзините обожаватели. Сепак се работи само за еден вид масажа, лимфна дренажа во кој уживаше познатата водителка.
| | веќе видена | слични

Како што се очекуваше, за време на инагурацијата одржана синоќа во Палатата Србија сите одбрале најубави тоалети, како би изгледае што погламурозно на настанот кој го приреди претседатрлот на Србија. Меѓутоа, писателката и водителка Весна Дедиќ откри нешто неочекувано. На инагурацијата наишло и неочекувано друштво- работници на Градска чистота и тој момент го овековечила со фотографија која ја нарекла најдрага.
| | веќе видена | слични

Популарната водителка Ирена Спировска на својот фејсбук-профил објави фотографија снимена во Котор, Црна Гора, каде што ужива на плажа, во сини бикини, на лежалка под чадор. Судејќи по фотографијата, водителката може да застане рамо до рамо со многу помладите колешки, бидејќи нејзината линија на телото е навистина на завидно ниво. Всушност, уверете се и сами:
| | веќе видена | слични

Македонската Тв водителка Ирена Спировска долги години е во телевизискиот етер. Со куса пауза кога беше дел од маркетингот на една интернационална компанија на производи за широка потрошувачка, Ирена заедно со Лила е една од оние со најдолг водителски стаж кај нас. Особено во последно време, покрај стандардните ТВ ангажмани Ирена ја има насекаде: музичка промоција – водител Ирена Спировска, комерцијална презентација – водител Ирена Спировска, хуманитарна акција – водител Ирена Спировска, фестивал – водител Ирена Спировска, манифестација – водител Ирена Спировска… Загрижените душегрижници почнаа да се прашуваат две работи: како успева женава да постигне и што ли им прави на парите? Ама, покрај работните обврски и многуте „тезги“, Ирена и приватно ја има на речиси сите поважни манифестации, концерти, културни збиднувања… Колку за пример, на последниов Вино фест 2017 – Спировска со женска екипа таму, Македонска филхармонија со „Pink Floyd“ проект во Градски парк, Спировска во широка „женска коалиција“… ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 250 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вчера соопшти на граѓаните дека заврши увидот на инспекторите од Агенцијата за лекови, во сите места каде биле ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЛКУ Е САМО СЕКСИ: Водителката Ирена Спировска во бел и проѕирен фустан на плажа (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: