Се санираат дупките по скопските улици

2 копии

Изминатиов период екипите од Градот Скопје активно работеа на санирање на ударните дупки на улиците и на булеварите со ладна асфалтна маса. Во текот на минатава недела за санирање на оштетувањето на коловозите беа употребени 42 тони ладна асфалтна маса, вградена во ударните дупки на булеварите Илинден, Словенија, Србија, Александар Македонски, Војводина и на улиците Боца Иванова, Шуто Оризари, Перо Наков, Благоја Стефковски, Лазар Личеновски, Самоилова, Бихачка, Рузвелтова, Февруарски поход, на крстосницата на булеварот Водњанска со улицата Васил Горѓов, како и на улиците во населбата Методи Андонов Ченто. Екипите на ЈП „Улици и патишта“ коишто работеа на терен, покрај санацијата на дупките на коловозите, извршија санација и на оштетениот асфалт околу новата Порта Македонија. извор/фото: skopje.gov.mk
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на денешниот ден градежните екипи ангажирани од општината Кисела Вода ја започнаа првата фаза од проектот за зимска санација на ударните дупки на територијата на општината Кисела Вода. Пополнувањето на дупките ќе се врши со ладен асфалт, а акцијата ќе се одвива во две фази. Во првата фаза ќе се опфатат најкритичните улици во месните заедници Пржино, Црниче, Бирарија и Цветан Димов. Во текот на оваа седмица ќе се врши пополнување на ударните дупки на улиците Востаничка, Томе Арсовски, Наум Охридски, Фредерик Шопен, Виктор Иго и улицата 345. Во втората фаза ќе се опфатат останатите осум месни заедници. Општина Кисела Вода секоја година во зимскиот период врши интервенција на сервисните улици за санирање на ударните дупки кои го попречуваат нормалниот сообраќај на патиштата.
| | веќе видена | слични

Oпштина Кисела Вода ја почнаа првата фаза од проектот за зимска санација на ударните дупки на територијата на локалната власт. Пополнувањето на дупките се врши со ладен асфалт, а акцијата ќе се одвива во две фази. Во првата фаза ќе се опфатат најкритичните улици во месните заедници Пржино, Црниче, Бирарија и Цветан Димов. Ќе се врши и пополнување на ударните дупки на улиците Востаничка, Томе Арсовски, Наум Охридски, Фредерик Шопен, Виктор Иго и улицата 345. Во втората фаза ќе се опфатат останатите осум месни заедници. Општина Кисела Вода секоја година во зимскиот период врши интервенција на сервисните улици за санирање на ударните дупки кои го попречуваат нормалниот сообраќај на патиштата.
| | веќе видена | слични

Останато

Скопски Аеродром од синоќа е во центарот на вниманието, откако жителите на зграда во „Скопјанка“ беа евакуирани поради неподонослива миризба. Вистинска драма ...
сите 159 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 45 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 173 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн.Соговорниците се согласија дека ...
сите 231 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се санираат дупките по скопските улици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: