Заев: Најдоцна за една и пол година ќе бидеме членка на НАТО


Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, туку уверување дека ако ги спроведе во целост реформите и го имплементира договорот со Грција тогаш ќе може да ...
| | веќе видена | слични
14 копии

„ВМРО-Народна партија ја поздравува одлуката на Европската унија за отпочнување на преговори со Македонија за членство веќе од идната година.Сметаме дека со ...
| | веќе видена | слични

Значи, јасно и гласно: Македонија не доби датум за преговори со ЕУ! Уште еднаш: Македонија не доби датум за отпочнување на преговорите со ЕУ! И да не биде ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија вчера ја информира јавноста дека по завчерашните заклучоци на министрите за надворешни работи на ЕУ за условен старт на преговори со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И не само Владата туку многумина во Македонија очекуваа дека решавањето на билатералните спорови, договорот за добрососедство со Бугарија и договорот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 290 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде поменливо облачно со сончеви периоди и со умерен, во источните делови засилен ветер од југоисточен правец. Попладне ќе има локална ...
сите 268 | | | веќе видена

Социјалдемократската партија на Австрија (СПО) денеска во Парламентот ќе поднесе барање за гласање недоверба на преодната Влада на австрискиот канцелар ...
сите 116 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Најдоцна за една и пол година ќе бидеме членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: