Ратка Димитрова: Не смеете луѓето со уцени да ги присилувате да бидат ВМРО-ДПМНЕ (Видео)


6 копии

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати го иницираше проблемот со депонијата во Струмица на Совет, но градоначалникот Заев немал слух за решавање на проблемите, обвинуваат тие.     -Затоа го повикуваме градоначалникот да почне да ги решава проблемите на граѓаните за што и добива плата. Во спротивно нека си поднесе оставка и граѓаните да може да изберат градоначалник кој ќе ги решава нивните проблеми, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струмица.
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Дамјановски е градоначалник кој не ги остварува своите ветувања и кој не стои на својот даден збор пред граѓаните. За Дамјановски граѓаните на Куманово постојат само неколку месеци пред изборите кога му требаат гласови, велат од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ- Куманово. Реагираат и жителите на Проевци, кои како што кажуваат, се соочуваат со проблеми како во праисторијата, а градоначалникот на Куманово не исполнил ништо од ветеното. -Куманово се дави во проблеми, граѓаните на Куманово со соочуваат со голем број на нерешени барања, а Зоран Дамјановски не ги реализира дадените ветувања. Населбата Проевце е еден од многуте примери кои сведочат за неодговорното владеење на Зоран Дамјановски, за нерешените основни проблеми и за неостварените ветувања. Проевце во 2015 година се соочува со огромен број на проблеми, граѓаните во оваа населба живеат како во 19.век, а Дамјановски свесно и смислено ги игнорира граѓаните од оваа населба и ги третира како граѓани од втор ред. И после повеќе години владеење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 173 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ратка Димитрова: Не смеете луѓето со уцени да ги присилувате да бидат ВМРО-ДПМНЕ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: