Ратка Димитрова: Не смеете луѓето со уцени да ги присилувате да бидат ВМРО-ДПМНЕ (Видео)


6 копии

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати го иницираше проблемот со депонијата во Струмица на Совет, но градоначалникот Заев немал слух за решавање на проблемите, обвинуваат тие.     -Затоа го повикуваме градоначалникот да почне да ги решава проблемите на граѓаните за што и добива плата. Во спротивно нека си поднесе оставка и граѓаните да може да изберат градоначалник кој ќе ги решава нивните проблеми, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струмица.
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Дамјановски е градоначалник кој не ги остварува своите ветувања и кој не стои на својот даден збор пред граѓаните. За Дамјановски граѓаните на Куманово постојат само неколку месеци пред изборите кога му требаат гласови, велат од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ- Куманово. Реагираат и жителите на Проевци, кои како што кажуваат, се соочуваат со проблеми како во праисторијата, а градоначалникот на Куманово не исполнил ништо од ветеното. -Куманово се дави во проблеми, граѓаните на Куманово со соочуваат со голем број на нерешени барања, а Зоран Дамјановски не ги реализира дадените ветувања. Населбата Проевце е еден од многуте примери кои сведочат за неодговорното владеење на Зоран Дамјановски, за нерешените основни проблеми и за неостварените ветувања. Проевце во 2015 година се соочува со огромен број на проблеми, граѓаните во оваа населба живеат како во 19.век, а Дамјановски свесно и смислено ги игнорира граѓаните од оваа населба и ги третира како граѓани од втор ред. И после повеќе години владеење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 189 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 111 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ратка Димитрова: Не смеете луѓето со уцени да ги присилувате да бидат ВМРО-ДПМНЕ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: