Ријана падна на својот концерт

Ријана на нејзиниот концерт ја доживеа најголемата ноќна мора на сите изведувачи. Всушност за време на нејзината точка пејачката се засопна од сопствените нозе и падна пред мноубројните обожаватели. Иако тоа не и беше лесно, Ријана како вистинска професионалка стана и им се насмевна на нејзините фанови и потоа продолжи како ништо да не се случило. Како и да е, Ријана често има интересни настапи.
| | веќе видена | слични

Пред 16 000 фанови на концертот во канадскиот град Едмонтон Ријана направи „грешка во чекори“ и падна, но веднаш стана и продолжи да пее „What's My Name?“ Натапите на Ријана во предизвикувачка облека сепак имаат одередена кореографија која ако не се следи со точност, може да доведе до ваква ситуација. Но, иако падна таа воопшто не се збуни и продолжи со концертот. Ова е втор гаф за Ријана деновиве. Прилично непријатно беше кога на доделувањето на БЕТ наградите (Black Entertainment Television) Ријана и Дрејк беа прогласени за добитници на наградата токму за песната „What's My Name“,за потоа организаторите да им соопштат дека сe случила грешка и вистинскиот добитник на наградата е никој друг туку поранешното момче на Ријана Крис Браун !/www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Додека 23-годишната пејачка од Барбадос ја забавуваше 16-илјадната публика во Едмонтон, Канада, се сопна од вртоглаво високите чизми и доживеа силен пад на сцената. Имено, таа се движеше по сцената и се спрепна кога поминуваше покрај нејзините танчерки, а падот делуваше прилично сериозно, што може да се забележи и на снимката. Како и да е, таа се покажа како вистински професионалец, веднаш исправувајќи се и однесувајќи се како ништо да не се случило. Но, посрамувачките ситуации за пејачката никако да завршат. Имено, таа се врати во Лос Анџелес токму навреме за да стигне на доделувањето на "BET" наградите за кои однапред беше известена дека е добитник на наградата во категоријата "Избор на гледачите". Целата забуна започна кога презентерката со збунет израз го прочита името на Крис Браун, после неколку секунди се поправи и ја повика Ријана на сцената, за 30 минути подоцна, водителот на шоуто да ги разјасни работите и да каже дека Крис Браун е всушност вистинскиот добитник на наградата.
| | веќе видена | слични

Ријана е одличен изведувач и знае како да ја запали сцената, но за време на последниот концерт во Канада атмосферата се запалила кога таа паднала на подот пеејќи! За време на настапот, кој е во рамки на нејзината „Loud“ турнеја, Ријана паднала на колена сред својот настап, а се чини дека падот не бил баш лесен и безболен. Пеејќи ја „What’s My Name?“ облечена во шорц и горен дел од бикини, Ријана ја изненадила публиката ( и себе си) кога се струполила. Дваесет и тригодишната пејачка се сопнала носејќи високи црни потпетици. Потпетиците се толку високи што дури е и чудно што не паднала повеќепати! Дури и откако падна, додека се уште на колена и се обидуваше да стане, Ри-Ри не престане да пее. Продолжила како ништо да не се случило.
| | веќе видена | слични

Поп-пејачка Ријана го претрпе и вториот срам откако падна по втор пат на сцена во рок од една недела. Вториот пад Ријана го доживеа на концертот кој се одржа во Канада овој викенд. Таа се лизна и падна на подот додека ја изведуваше „What `s Ny Name“. Ријана е на голема турнеја наречена едноставно „Loud“. Минатата недела таа падна на колена за време на својот концерт во канадскиот град Едмонтон. Во саботата поп-суперѕвездата повторно се засрами на сцената во Торонто. Неколку од нејзините најпознати „падови“. (Крај)
| | веќе видена | слични

Канаѓаните кои присуствуваа на последниот настап на Ријана, го видоа и падот на пејачката на сред сцена. Причината за падот се веројатно високите потпетици на ѕвездата, со оглед на тоа што на сцената немало ни кабли ниту други објекти. По падот Ријана достоинствено стана и продолжи да пее смешкајќи се. Барем помина неповредена, а што се однесува до падот, во ред е, на секого може да му се случи. Драгана Петрушевска Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични

Втор пат во само неколку недели, пејачката од Барбадос, Ријана, падна на сцена. Првиот пат падна на настап во Франција, кога ја изгуби рамнотежата поради исклучително високите потпетици. Сега, во текот на концертот во Едмонтон, повторно носејќи високи потпетици, се сопна од сопствената нога и вртоглаво падна на сцената при што придружните вокали не можеа да престанат да ѝ се смеат. Останува да видиме, дали откако Ријана ќе ја види снимката од настапот, ќе ги задржи придружните вокали или ќе ангажира нови.
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на претстојната ноќ облачноста само накратко ќе се намали, сето ова ќе услови температурите позначително да опаднат па така до утре наутро истите ќе ...
сите 232 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 205 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ријана падна на својот концерт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: