Вака изгледа патот кон ЕУ во Росоман (ВИДЕО)


Денеска праски истурени по улиците, утре некоја друга земјоделска култура. Сликите на незадоволни и гневни земјоделски производители кои ги фрлаат своите ...
| | веќе видена | слични

Вчера на кванташкиот пазар во Росоман цената на една гајба праски од 10 килограми беше од 40 до 80 денари. Производителите се револтирани. Тие велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжува голготата на земјоделците во Росоман кои одгледуваат праска. Денеска на кванташкиот пазар во Росоман цената на една гајба од 10 килограми праска ...
| | веќе видена | слични

Полни приколки со праски. Тажни и револтирани земјоделци. Ваква е сликата денеска на кванташкиот пазар во Росоман. Една гајба од 10 килограми за само 40 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој истакна дека власта ги излажа земјоделците за откуп и дојде до ситуација да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во синоќешното гостување на ТВ Клан зборуваше и за излажаните земјоделци, на кои владата им вети откуп на родот, ...
| | веќе видена | слични

Ниската откупна цена ги принуди јаболкопроизводителите да го фрлаат родот. Вишоците ја спуштија цената. Го произведуваат за 6, а го продаваат за 3 денари по ...
| | веќе видена | слични

Вчера се сликаа со откупот на праски, како сè e во ред. Но, одете денеска во Росоман, штама е, атмосферата е траорна, рече вечерва Христијан Мицкоски во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 267 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 528 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва во Телевизија 24, а во врска со потенцијалниот датум за избори му посочи на Мухамет Зекири, ...
сите 512 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака изгледа патот кон ЕУ во Росоман (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: