Наставник спречил масакр во училиште во САД


5 копии

Момче упаднало со огнено оружје во средно училиште со локација во Индијана во петокот наутро, соопшти полицијата. Еден наставник и неколку студенти биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неименуван ученик во петокот наутро влегол во училницата за време на контролната задача носејќи во рацете два пиштоли, откако претходно замолил да излезе од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 74 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставник спречил масакр во училиште во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: