Американските знамиња на половина копје во чест на загинатите во Тексас


7 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп нареди американските знамиња да бидат поставени на половина копје во знак на почит за жртвите во нападот во училиште во ...
| | веќе видена | слични

Момче упаднало со огнено оружје во средно училиште со локација во Индијана во петокот наутро, соопшти полицијата. Еден наставник и неколку студенти биле ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Неименуван ученик во петокот наутро влегол во училницата за време на контролната задача носејќи во рацете два пиштоли, откако претходно замолил да излезе од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата од Индијанаполис соопшти дека напаѓачот е приведен. Повредените се пренесени во болница , а семејствата на учениците се известени. Според писмената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 209 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Иако сите сомневаат дека се*си скандалот го иницирал токму тој, Огњен Врањеш признава дека од се му е преку глава.Огњен Врањеш, кој популарноста ја стекнал ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американските знамиња на половина копје во чест на загинатите во Тексас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: