ТВ Нова во центарот на случувањата со екипи во Будимпешта и Брисел


3 копии

По теркот на светските медиуми, ТВ Нова повторно во центарот на случувањата. Екипи на ТВ Нова се во Брисел и Будимпешта каде што ја следат Европската недела на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градот Скопје е еден од финалистите за наградата на Европската недела на мобилност за 2016 година, која секоја година се доделува од страна на Европската ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје влезе во најтесниот избор за наградата на Европската недела на мобилност. Нашиот главен град е во конкуренција со португалската престолнина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја презакажа денешната седница и наместо во 11 часот, таа ќе почне во 15 часот. Во кабинетот на Џафери велат дека ...
сите 105 | | | веќе видена

Постојните механизми и законската регулатива треба да се надградат и треба да се прошират, да вклучат и други субјекти, кои што ќе го надополнат постојниот ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТВ Нова во центарот на случувањата со екипи во Будимпешта и Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: