Градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ, во официјална посета на Скопје

Вчера и денеска (19 и 20 јули), во официјална посета на Скопје e Зоран Јанковиќ, градоначалник на главниот град на Словенија, Љубљана. За време на посетата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, во разговор за Дојче Веле наведе дека зип лајнот е една од идеите со кои градот ќе започне со уредување на просторот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ, во официјална посета на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: